Mörby Centrum i Danderyd

Öppettider 
Måndag-Torsdag: 07:00 - 21:30
Fredag :07:00 - 20:00
Lördag: 09:00 - 18:00
Söndag: 10:00 - 19:00

Kontakta oss

Webbokning - Boka vård online via Mina Vårdkontakter
Det går bra att boka nybesök och även se nuvarande tider och avboka dessa via 1177.se.
1. Logga in på 1177.se med e-legitimation.
2. Välj "Hitta och lägg till anläggning" och sök efter "MåBra Care".
Där kan du välja "Boka tid direkt" eller "Se bokad tid. Avboka eller omboka tid". Bokning av återbesök hanteras fortsatt av receptionen eller av din behandlare.

Vi kan inte ta emot bokningar av tid inom vården via mail på grund av sekretess.
För att boka tid: Ring 08 - 544 992 90. Önskar du boka ett nybesök kan du också boka genom 1177.se Mina vårdkontakter.

Charlotte Kornfeld

VD

mabralotta@icloud.com

Ann Fuchs

Platschef

ann.fuchs@mabrahalsa.se

Jacob Holst

Personlig Tränare och Massör

jacob.holst@mabrahalsa.se

Jens Pettersson

Ans. Massage & Inköp

jens.pettersson@mabrahalsa.se

Jennifer Abelé

Personlig Tränare och Massör

information@mabrahalsa.se

Ida Barvell

Personlig Tränare och Massör

information@mabrahalsa.se

Sara Wernstedt

Sjukgymnast

sara.wernstedt@mabrahalsa.se

Erika Kjellandeer

Sjukgymnast

erika.kjellander@mabrahalsa.se

Louise Stieberth

Sjukgymnast

louise.stieberth@mabrahalsa.se

Viktor Idoff

Sjukgymnast

viktor.idoff@mabrahalsa.se

Henrik Björk

Sjukgymnast

henrik.bjork@mabrahalsa.se

Peder Fridheim

Kiropraktor

information@mabrahalsa.se

Pernilla Lindholm

Kiropraktor

pernilla.lindholm@mabrahalsa.se

Johan Lindqvist

Naprapat

information@mabrahalsa.se

Alexander Sonerud

Dietist

alexander.sonerud@mabrahalsa.se

Susanna Österman Rosén

Arbetsterapeut

sanna.rosen@mabrahalsa.se

Ida Barvell

Arbetsterapeut

ida.barvell@mabrahalsa.se

Emil Svensson

Reception & Rådgivning

information@mabrahalsa.se

Cajsa Högberg

Reception & Rådgivning

information@mabrahalsa.se

Lafayette Aguirre

Reception & Rådgivning

information@mabrahalsa.se

Juni Billgert

Reception & Rådgivning

information@mabrahalsa.se

Receptionist

Reception & Rådgivning

information@mabrahalsa.se

MåBra Danderyd

Golfvägen 4, Mörby Centrum
182 31, DANDERYD

Hitta hit
T-bana: Mörby Centrum på röda linjen.

Ingång sker via butiksgatan, plan 4 i Mörby Centrum Galleria. Ni når oss via en trapp ner mitt emot Apoteket Eken.

Vi har en handikappingång från Golfvägen dit vi också rekommenderar färdtjänst att åka.

Telefon

 08 544 992 90

Tack så mycket! Vi hör av oss så fort vi kan!

Oops! Something went wrong while submitting the form :(

Arbeta hos oss?

Vi söker duktiga och erfarna gruppträningsinstruktörer. Hör av dig om du är intresserad! För mer information, kontakta platschef Ann Fuchs på ann.fuchs@mabrahalsa.se 

För jobb inom vården skicka ett CV och personligt brev till jobb@mabrahalsa.se

© MåBra Hälsa . Alla rättigheter reserverade.