Mörby Centrum i Danderyd

Öppettider 
Mån - Tors: 07:00 - 21:30
Fredag : 07:00 - 20:00
Lördag: 09:00 - 18:00
Söndag: 10:00 - 19:00
För avvikande öppettider se "Aktuellt på MåBra"

Kontakta oss

Webbokning - Boka vård online via Mina Vårdkontakter
Det går bra att boka nybesök och även se nuvarande tider och avboka dessa via 1177.se.
1. Logga in på 1177.se med e-legitimation.
2. Välj "Hitta och lägg till anläggning" och sök efter "MåBra Care".
Där kan du välja "Boka tid direkt" eller "Se bokad tid. Avboka eller omboka tid". Bokning av återbesök hanteras fortsatt av receptionen eller av din behandlare.

Vi kan inte ta emot bokningar av tid inom vården via mail på grund av sekretess.
För att boka tid: Ring 08 - 544 992 90. Önskar du boka ett nybesök kan du också boka genom 1177.se Mina vårdkontakter.

Charlotte Kornfeld

VD

mabralotta@icloud.com

Ann Fuchs

Platschef

ann.fuchs@mabrahalsa.se

Jacob Holst

Personlig Tränare och Massör

jacob.holst@mabrahalsa.se

Jens Pettersson

Ans. Massage & Inköp

jens.pettersson@mabrahalsa.se

Jennifer Abelé

Personlig Tränare och Massör

information@mabrahalsa.se

Michael Wang

Personlig Tränare

michael.wang@mabrahalsa.se

Viktor Idoff

Sjukgymnast

Föräldraledig

Erika Kjellandeer

Sjukgymnast

erika.kjellander@mabrahalsa.se

Louise Stieberth

Sjukgymnast

louise.stieberth@mabrahalsa.se

Joakim Hagström

Sjukgymnast

information@mabrahalsa.se

Maria Jonsson

Sjukgymnast

information@mabrahalsa.se

Peder Fridheim

Kiropraktor

information@mabrahalsa.se

Pernilla Lindholm

Kiropraktor

pernilla.lindholm@mabrahalsa.se

Catarina Lacayo

Naprapat

information@mabrahalsa.se

Gayane Sarkisian

Dietist

gayane.sarkisian@mabrahalsa.se

Susanna Österman Rosén

Arbetsterapeut

sanna.rosen@mabrahalsa.se

Ida Barvell (föräldraledig)

Arbetsterapeut

ida.barvell@mabrahalsa.se

Emil Svensson

Reception & Rådgivning

information@mabrahalsa.se

Katja Kovala

Reception & Rådgivning

information@mabrahalsa.se

Lafayette Aguirre

Reception & Rådgivning

information@mabrahalsa.se

Emil Z

Reception & Rådgivning

information@mabrahalsa.se

.

Reception & Rådgivning

information@mabrahalsa.se

MåBra Danderyd

Golfvägen 2, Mörby Centrum
182 31, DANDERYD

Hitta hit
T-bana: Mörby Centrum på röda linjen.

Ingång sker via butiksgatan, plan 4 i Mörby Centrum Galleria. Vår entré ligger mitt emot Swedbank och bredvid apoteket, precis vid den södra huvudentrén.

Ingången från Golfvägen 4 är stängd och används endast som nödutgång.

Telefon

 08 544 992 90

Tack så mycket! Vi hör av oss så fort vi kan!

Oops! Something went wrong while submitting the form :(

Arbeta hos oss?

Vi söker duktiga och erfarna gruppträningsinstruktörer och receptionister. Hör av dig om du är intresserad! För mer information, kontakta platschef Ann Fuchs på ann.fuchs@mabrahalsa.se 

© MåBra Hälsa . Alla rättigheter reserverade.